Nowe książki w szkolnej bibliotece

Z radością informujemy, że szkolna biblioteka pozyskała w tym roku wiele nowości wydawniczych i nowe egzemplarze lektur szkolnych. Zakup nowych książek możliwy był dzięki środkom w wysokości 15.000 złotych przyznanych dla naszej biblioteki przez Wojewodę Pomorskiego i Gminę Miasto Reda. Środki te pochodzą z rządowego wsparcia w kwocie 12.000 zł w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. Gmina Miasta Redy zabezpieczyła wkład własny dla tego działania w wysokości 3.000 zł. Za otrzymane środki zakupiliśmy łącznie 457 pozycji wydawniczych (blisko 900 nowych książek), które poszerzą szkolny księgozbiór i służyć będą naszym czytelnikom. Wśród nowych książek znalazły się pozycje dla młodych czytelników i dla trochę starszych, dla dziewczyn i chłopaków, dla osób ze słabszym wzrokiem, a wśród nich: Basia i …, Buba, Dziennik cwaniaczka, Greccy Herosi według Percy’ego Jacksona, Harry Potter, Magiczne drzewo, Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, Pamiętnik nastolatki, Piętrowy domek na drzewie, Trylogia Artur, Władca Pierścieni, Zosia i jej zoo, Zwiadowcy i wiele innych interesujących pozycji.

Bardzo dziękujemy paniom bibliotekarkom Renacie Mejer i Joannie Bizewskiej, które zaproponowały wykaz nowości wydawniczych oraz osobom, które odpowiedziały na nasz wniosek i przekazały swoje propozycje interesujących książek do rozszerzenia szkolnego księgozbioru. Większość zgłoszonych propozycji, które dostępne były w hurtowniach księgarskich, udało się zakupić i będą dostępne dla użytkowników szkolnej biblioteki. Dziękujemy także Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Derdowskiego w Redzie za udzielone wsparcie merytoryczne.

W związku z przystąpieniem do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w szkole organizowane będą projekty edukacyjne z wykorzystaniem wzbogaconego księgozbioru oraz wydarzenia promujące czytelnictwo wśród uczniów i całej społeczności szkolnej. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych przedsięwzięciach i do korzystania z naszego księgozbioru. Zachęcamy także do wypożyczania książek na okres przerw wakacyjnych i świątecznych.

Może i to Cię zainteresuje...