XX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Jana Drzeżdżona

27 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły występowali podczas gali finałowej XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Jana Drzeżdżona, która odbyła się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko -Pomorskiej w Wejherowie. Podczas uroczystej gali uczniowie dwóch szkół, których patronem jest Jan Drzeżdżon: Szkoły Podstawowej w Lubocinie i Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie zaprezentowali wiedzę o Janie Drzeżdżonie, a także znajomość mowy i kultury kaszubskiej. Uczniowie obu szkół wystąpili w pięknych strojach kaszubskich. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnił także występ Weroniki Korthals-Tartas i Artura Sychowskiego.

Podczas finałowej gali mogliśmy poznać zwycięzców konkursu literackiego, a także rodzinę patrona naszej szkoły.

Zdjęcia dostępne są tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...