Świetlicowe aktualności

Za nami już prawie wrzesień, czyli pierwszy miesiąc szkoły po wakacjach!

Czas na świetlicy spędzamy różnorodnie np.: czytając baśnie, śpiewając piosenki. A najbardziej uwielbiamy robić prace plastyczne i manualne. W tym roku szkolnym dzieci wykonały piękne rysunki mówiące o minionych wakacjach. Kolejnym zadaniem było wykonanie projektu znaczka odblaskowego, który tak naprawdę może stać się piękną zakładką do książki. Przypomnieliśmy sobie także znaki drogowe, które stoją na drodze do naszej szkoły. Parę dni temu dzieci poznały sztukę składania papieru – origami i wykonały liski oraz inne zwierzęta, kwiatki itp. Natomiast najważniejszą umiejętnością, jaką dzieci uwielbiają to praca grupowa! Zajęcia w grupie mobilizują wszystkich do działania, każdy ma swoje zadanie do wykonania, a efekty końcowe są przepiękne np.: wykonanie przez dzieci obrazu jelonka, inspiracją była książka na temat leśnych zwierząt. Efekt tej pracy będzie można podziwiać na świetlicowej tablicy ? !

Zobacz zdjęcia

Autor: Dorota Barbarewicz

Może i to Cię zainteresuje...