Pokaz ratownictwa medycznego

Masaż serca, pozycja boczna ustalona, sposób postępowania w nagłych przypadkach – tych istotnych informacji dostarczył przedszkolakom Ratownik Medyczny, Adam Garlicki, który odwiedził nasz oddział przedszkolny. 5 kwietnia w zerówce odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Podczas tego wyjątkowego spotkania, uczyliśmy się jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Profesjonalny pokaz przeprowadzony był na specjalnym fantomie, zaglądaliśmy do podręcznej apteczki ratowników. Mogliśmy obserwować czynności, jakie należy wykonać przy opatrywaniu najczęściej występujących urazów takich jak: rany, oparzenia, zwichnięcia, usztywnianie złamanych kończyn, itp. Zdobytą wiedzę przedszkolaki chętnie wykorzystywały na ćwiczeniach.

Było to bardzo pouczające spotkanie, za które serdecznie dziękujemy Panu Adamowi.

Naszemu gościowi gratulujemy wiedzy i odwagi w niesieniu pomocy poszkodowanym!

Zdjęcia zobacz tutaj.

Autor: Anna Dumańska

Może i to Cię zainteresuje...