Spotkanie z pielęgniarką położną

12 marca w klasie IA odbyło się spotkanie  panią położną Marzeną Kowalczyk, mamą Kuby oraz mamą Oliwki – p. Sabiną Fedurek. Dzieci przywitały zaproszonych gości i  ze skupieniem oraz wielką uwagą słuchały jak pani położna opowiadała o swoim zawodzie. Zaprezentowała również dzieciom rekwizyty potrzebne w jej codziennej pracy. Dzieci zapoznawały się   z wizerunkiem pielęgniarki i położnej oraz z zadaniami zawodowymi, a także podstawowym sprzętem, wykorzystywanym w pracy. Dzięki uprzejmości obu Pań mogliśmy uczestniczyć w badaniu KTG – monitorowaniu pracy serca płodu. Poznały  również wenflony, strzykawki  i igły, materiały opatrunkowe, a przede wszystkim, poznały cel ich stosowania. Na zakończenie dzieci podziękowały za ciekawe spotkanie.

Bardzo dziękujemy obu Paniom  za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i spotkanie z dziećmi.

Zobacz zdjęcia

Autor: Magdalena Fąferek

Może i to Cię zainteresuje...