Sukces naszego ucznia w Pierwszym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Języku i Kulturze Krajów Anglojęzycznych

Dnia 27 lutego 2019 roku ośmiu uczniów z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie przystąpiło do etapu szkolnego I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Języku i Kulturze Krajów Anglojęzycznych organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Wejherowie.  Do kolejnego – międzyszkolnego etapu – zakwalifikowało się trzech uczniów: Szymon Popławski, Jakub Jalowski oraz Maciej Leszczyński.   Następnie, dnia 7 marca 2019 roku odbył się egzamin konkursowy w siedzibie Liceum podczas którego najlepsi  uczniowie z całego powiatu mieli za zadanie napisać emaila. Do ścisłego finału przeszło jedynie ośmiu uczniów w tym uczeń naszej szkoły – Jakub Jalowski. Podczas kolejnej, finałowej rozgrywki językowej uczniowie będą musieli zaprezentować się jak najlepiej, tym razem w formie mówionej, gdyż muszą przygotować prezentację na wylosowany przez siebie temat. Finał odbędzie się już 21.marca 2019 roku. Trzymamy kciuki za Kubę!

Autor tekstu: mgr Alicja Januszewska

 

Zobacz zdjęcia

 

Może i to Cię zainteresuje...