KONKURS RECYTATORSKI

6 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje Konkursu Recytatorskiego Poezji  i Prozy Polskiej. Uczestnicy zaprezentowali utwory polskich poetów, takich jak Jan Brzechwa czy Julian Tuwim. W kategorii klas I-III najlepiej zaprezentowali się Filip Komorowski  z wierszem „Ziółko” (kl. II) z oraz Karina Wieczorek (kl. I B), która recytowała wiersz „Koziołeczek”.  Wśród starszych uczniów jury wyróżniło Dominikę Czapp (kl. VI), i jej interpretację fragmentu XII księgi „Pana Tadeusza” oraz Kacpra Komorowskiego, który wystąpił z utworem „W lesie koło Piaśnicy”.  Zwycięzcy szkolnych eliminacji będą reprezentować naszą szkołę w konkursie miejskim, który odbędzie się 11  marca 2019 roku w Fabryce Kultury w Redzie. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a Filipowi, Karinie, Dominice i Kacprowi życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach!

Autor: Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...