SZKOLNY KONKURS ŚWIĄTECZNEJ PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

Dnia 18 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Świątecznej Piosenki Anglojęzycznej. Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII mieli okazję zaprezentować znane świąteczne przeboje w nowych, autorskich aranżacjach. Wsparcia starszym kolegom na samym początku udzielili uczniowie szkolnej „zerówki” , śpiewając  znaną, świąteczną piosenkę „S-A-N-T-A”.

Konkurs rozpoczęli młodsi uczniowie, wśród których dużą popularnością cieszyła się piosenka „Snowflake”.  To ją właśnie zaprezentowała zwyciężczyni, Julka Stenzel z klasy II. Drugie miejsce zajął Filip Kmorowski z piosenką „Let it snow”, natomiast na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Ela Puchowska i Magda El Afifi z klasy III. Wyróżnienia zdobyły uczennice klasy II: Maja Kluck, Agata Adamczyk i Amelia Samp.  Muzyczne zmagania wśród starszych uczniów rozpoczęły się od występu Weroniki Wrońskiej, która wprawiła wszystkich w świąteczny nastrój znanym szlagierem „Last Christmas”.  Weronika wywalczyła III miejsce, podobnie jak uczennice klasy VI, Oliwia Żygo i Lara Wandtke, które również zaśpiewały przebój grupy Wham!.Drugie miejsce ex aequo zdobyli Dominika Czapp i Kacper Komorowski. Zwyciężczynią okazała się Agata Drewa z klasy VII, która zaśpiewała  przy własnym akompaniamencie piosenkę „Mistletoe”.  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy , zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Autor: Monika Stanek

Zdjęcia dostępne tutaj

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.