WIGILIA SENIORA 2018

Wigilia Seniorów to coroczne spotkanie, które w tym roku odbyło się w sobotę 15 grudnia. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie Rekowie. Mszy przewodniczył ks. dr Fabian Tokarski. Na spotkanie przybyła liczna grupa Seniorów oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński, Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk, Sołtys Rekowa Górnego Alicja Wojtas, Radny Miasta Redy Leszek Hebel, Radni Gminy Puck Marcin Sikora i Zbigniew Groenwald, ks. Proboszcz dr Fabian Tokarski, ks. Kazimierz Juszko.

Dalsza część spotkania miała miejsce, nie tak, jak co roku w szkole, lecz… tu była niespodzianka, w Hotelu River Style w Redzie. Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej nr 5 pozyskała na ten cel fundusze od sponsorów.  Seniorzy zostali przewiezieni autokarami spod kościoła do hotelu  i z powrotem.

A w hotelu?                 WIGILIA!!!

Najpierw powitanie gości przez Panie Dyrektor szkół: Annę Milewską i Lidię Ceynowa – Krawczyk. Następnie życzenia dla Seniorów od władz: Burmistrza Miasta Redy Krzysztofa Krzemińskiego i Wójta Gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka, Proboszcza ks. dr Fabiana Tokarskiego oraz Parafialnego Koła Caritas. Wspólna modlitwa poprzedziła łamanie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń.

Podczas tego wyjątkowego przedpołudnia głównym akcentem były jasełka pt. „Dobro zagościło w nas” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. W. Czapiewskiego z Rekowa Górnego. Uczniowie szkoły przygotowani przez Panie:  Bożenę Rozmarynowską i Beatę Białk w teatralny sposób pokazali, że sensem istnienia jest bycie dobrym człowiekiem  i pokładanie  nadziei w Panu. Profesjonalne  wykonanie pastorałek i  kolęd przybliżyło przeżywanie Tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Seniorom zaprezentował się również kaszubski zespół wokalno – taneczny z naszej szkoły prowadzony przez pana Marka Czarnowskiego. Przy dźwiękach akordeonu zaśpiewali kolędy i zatańczyli dwa tańce regionalne. Później było jeszcze wspólne kolędowanie. Na wigilijnym stole pojawiły się potrawy wigilijne: barszcz czerwony z pasztecikiem, ryba z kapustą i pierogi. Do kawy podane zostały ciasta przygotowane przez rodziców obydwu szkół. Rada Rodziców przygotowała konkurs. Dwie żywe choinki udekorowane podczas spotkania przez Seniorów w drodze losowania trafiły do nowych właścicieli.

Uczestnicy spotkania obdarowani zostali upominkami wykonanymi przez uczniów oraz członków Koła Caritas, które również, jak co roku, przygotowało: mikołajki, stroiki dla gości i sponsorów. Jako upominki Seniorzy otrzymali również bombki, które pozyskane zostały od sponsora przez Radę Rodziców.

Organizatorzy pamiętali także o chorych z naszej parafii. Po spotkaniu zawieźli im paczki wigilijne z bożonarodzeniowymi życzeniami.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego święta składamy serdeczne podziękowania.

Wszystkim, którzy z różnych powodów nie mogli w nim uczestniczyć składamy serdeczne życzenia.

 

Tekst: L. Groenwald

 

 

 

 

Zobacz zdjęcia

Zobacz wideo

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.