Przedstawienie „KTO UKRADŁ WOREK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA??”

W piątek 14 grudnia w naszej szkole zadebiutowało kółko teatralne, które zaprezentowało krótki spektakl nawiązujący do bożonarodzeniowej tradycji obdarowywania dzieci prezentami.  Prace nad przedstawieniem trwały od dłuższego czasu; uczniowie wraz z opiekunem koła adaptowali scenariusz do swoich potrzeb, a także pracowali nad dykcją i ruchem scenicznym.  Zadbano również o odpowiednią oprawę muzyczną oraz stroje.  W przedstawieniu wzięli uczniowie klas VII i VI, wcielając się w postacie tytułowego Mikołaja (Adrian Magrian), rozbójników

( Aleksander Gehrmann, Wojciech Iwasiuta), Rumcajsa ( Jakub Czaja), Królewny (Oliwia Żygo), Kota w Butach

( Magdalena Kloka), Stracha na Wróble (Lara Wandtke) i Króliczka ( Ewa Zbrzeźniak).

Całość poprowadziły uczennice klasy VI: Marysia Rosenkranz oraz Julianna Billot. Od strony muzycznej przedstawienie wsparły Małgosia Kloka i Paulina Komorowska. Najważniejsze, że udało się wyjaśnić, kto ukradł Mikołajowi worek z prezentami i w finalne przedstawienia dzieci z klas 0, Ia, Ib, II i III mogły cieszyć się słodyczami odzyskanymi przez Mikołaja i jego przyjaciół.

Autor: Monika Stanek

Zdjęcia dostępne tutaj
Wideo dostępne tutaj

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.