GRY PLANSZOWE NA MOTYWACH „HOBBITA”

Uczniowie klasy VI na lekcjach języka polskiego w listopadzie poznali losy bohaterów powieści  J. R. R Tolkiena pt.: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Cykl lekcji poświęconych tej lekturze postanowiliśmy zakończyć nietypowymi zajęciami, podczas których szóstoklasiści przygotowywali gry planszowe oparte na motywach „Hobbita”.  Uczniowie zostali podzieleni na grupy, a zadaniem każdej z nich było opracowanie ciekawego pomysłu na grę, która, oprócz zabawy, stanowiłaby solidną powtórkę z lektury. Z zadania wywiązali się znakomicie! Kolejną lekcję języka polskiego przeznaczyliśmy na granie – każda grupa miała możliwość sprawdzenia się w zdaniach przygotowanych przez kolegów.  Z całą pewnością tę lekturę uczniowie zapamiętają na długo.

Zobacz zdjęcia

Autor: Monika Stanek

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.