„Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać”

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w klasie Ia odbyła się  zabawa andrzejkowa.

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki,  z których mógł się dowiedzieć, co czeka go w przyszłości.   Nie obyło się bez ciasteczek z wróżbami oraz bez wróżby z butami. Katalog zabaw był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.
Była też dobra muzyka. Po wróżbach był czas na taniec z miotłą oraz słodki poczęstunek.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Zobacz zdjęcia

Autor: Magdalena Fąferek

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.