Projekt edukacyjny klasy Ia „Na straganie”

W roku szkolnym 2018/2019  uczniowie klasy I a pod opieką wychowawcy Fąferek przystąpili do realizacji  edycji projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

Program powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia, w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku przedszkolnym.

Cele projektu:

  • wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych,
  • uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości ,
  • podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej,
  • kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny,i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

            W ramach lekcji „Warzywa i owoce na co dzień i od święta!” dzieci  przygotowały przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Wykonały również plakaty promujące przedstawienie, które zostały wywieszone na terenie szkoły.

Tekst: Magdalena Fąferek

Zobacz zdjęcia

Zobacz film

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.