Wycieczka szkolna do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie.

W piątek 26 października klasy: „0”, „1A”, „1B” wyruszyły na wycieczkę szkolną do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie.

Dzieci wraz z wychowawcami wzięły udział w prezentacji multimedialnej pt. „Rozpoznajemy wybrane gatunki ssaków i ptaków oraz ich głosy.”  Gawęda ilustrowana była rysunkami i krótkimi fragmentami filmów o wybranych gatunkach zwierząt. Zajęcia zakończone zostały prostym testem sprawdzającym umiejętność rozpoznawania głosów, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy zajęć.

Wyruszyliśmy  także na spacer pod hasłem: „ Dotknij lasu”. Dzieci skupiały się m.in. na dotykaniu drzew iglastych (igły kłujące, delikatne w dotyku, pachnące itp.).

Następnie przemierzyliśmy samodzielnie szlak „ Alicji w Krainie Czarów”, gdzie mogliśmy zajrzeć przez „ dziurkę od klucza” do innego świata, sfotografować rzeźby powiększonych rozmiarów owadów : żuka czy chrząszcza. Następnie  pobawiliśmy się w labiryncie.

Pan leśniczy Witold Ciechanowicz opowiedział nam o swojej pracy, zdradził parę ciekawostek „prosto z lasu”.

Po tak miło spędzonym przedpołudniu, dzieci w dobrych nastrojach, lecz odrobinę zmęczone wędrówkami leśnymi, wróciły do szkoły.

 

Anna Dumańska

 

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.