BAŚNIE POLSKIE

Dnia 22 października dzieci z klasy II i III wybrały się do Sali Koncertowej Portu Gdynia na przedstawienie teatralne. Wrocławski Teatr In Art przedstawił spektakl pt. „Baśnie polskie”, składający się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa Woda” i „Złota Kaczka”. Dzieci miały możliwość oglądania niespotykanych form teatralnych, pięknych lalek i barwnych kostiumów. Spektakl pomógł dzieciom zrozumieć, „co jest miarą prawdziwego człowieka?”. Bohaterami przedstawień byli zwykli ludzie często wystawiani na ciężką próbę. Musieli przeciwstawić się losowi mając jako tarczę tylko samego siebie. Dobre serce szewczyka Dratewki sprawiło, że zwierzęta przyszły mu z pomocą w godzinie najcięższej próby. Pewien młodzieniec zdobył uzdrawiającą wodę dla chorej matki tylko dlatego, że nie uległ pokusom bogactwa i sławy, a ubogi chłopiec w „Złotej Kaczce” odrzucił  takie bogactwo, którym nie można się podzielić, w zamian otrzymał proste lecz szczęśliwe życie. Przesłanie, które wypływało z bajek było takie, że  wszystko w życiu każdego człowieka zależy od jego postępowania, odwagi i właściwej postawy.

Tekst: Bogusława Paszowska

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.