Warsztaty językowe – Euroweek

W dniach 24 – 28 września 2018 r. uczniowie klas VII i VIII brali udział w warsztatach językowych „Euroweek – Szkołą Liderów ”organizowanych w malowniczej miejscowości Długopole Dolne, które znajduję się niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Opiekunkami grupy były Panie: Magdalena Fąferek i  Joanna Minkowska.

Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z Kolumbii, Filipin, Indonezji, Pakistanu i Peru, którzy zarazili entuzjazmem i pozytywną energią. Szeroki program zajęć obejmował liczne prezentacje na temat krajów z całego świata, zajęcia ruchowe, zabawy integracyjne oraz różnego rodzaju projekty, które uczniowie naszej szkoły realizowali  razem z uczniami innych szkół, którzy również brali udział w warsztatach. Uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych wiadomości na temat krajów, z których pochodzą wolontariusze, poznać ich kulturę, tradycję, religię i zwyczaje. Dzięki temu nauczyli się tolerancji i szacunku oraz rozwinęli swoje umiejętności językowe. Poprzez prace grupowe w trakcie takich projektów jak: plakaty o wskazanym państwie, pokaz mody odzieży wykonanej z surowców wtórnych, scenki kabaretowe, filmy krótkometrażowe, czy plan stworzenia własnej firmy.

Nasi uczniowie mieli okazję nauczyć się pracy w grupie, wykazać się niebywałą pomysłowością, inwencją oraz odkryć swoje talenty i zdolności. W czasie tego bardzo aktywnego tygodnia zdobyli nowe wiadomości, poszerzyli swoje umiejętności językowe, rozwinęli wyobraźnię i kreatywne myślenie, nawiązali nowe znajomości i zyskali niezapomniane wspomnienia.

zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.