Dodatkowe szafki szkolne

W okresie wakacji letnich szkoła nasza dokupiła 56 nowych szafek szkolnych. Od początku września 2018 roku wszystkie dzieci z klas 0 – 8 będą mogły korzystać z indywidualnych skrytek, w których zostawiać będą mogły kurtki, obuwie, pantofle, teczki z podręcznikami lub przyborami szkolnymi. Każdy uczeń może otrzymać indywidualną szafkę, zamykaną na patentowy kluczyk, który zostanie uczniowi wypożyczony na okres jednego roku szkolnego. Użytkownik odpowiedzialny będzie za utrzymanie porządku w szafce. Uczniowie starszych klas użytkować będą szafki górne, uczniowie młodsi szafki dolne, tak by wieszanie ubrań na haczykach nie sprawiało uczniom trudności. Apelujemy do wszystkich uczniów o rozważne i ostrożne korzystanie z nowych szafek, tak by długo służyły naszej szkole i by przez kolejne lata tak ładnie wyglądały jak obecnie. Rodziców prosimy o zapoznanie się z regulaminem korzystania z szafek i wsparcie pedagogów w celu wyegzekwowania właściwego użytkowania. Zwróćmy wspólnie uwagę, by dzieci nie zapominały z domu kluczyków i by nie oklejały szafek etykietkami. Starajmy się wspólnie uczyć dzieci szacunku do naszego, szkolnego mienia.

Za udostępnianie szafki i kluczyka szkoła nie pobiera żadnych opłat, jednak egzekwować będzie zwrot oryginalnego kluczyka wraz z breloczkiem na koniec roku i sprawdzać będzie stan techniczny i estetyczny szafek. W przypadku zagubienia kluczyka zakupione zostaną kluczyki dodatkowe, przy stwierdzeniu samowolnego dorobienia kluczyka wymieniane będą wkładki, a uszkodzenia lub trwałe zabrudzenia szafek likwidowane będą przez szkołę, zaś kosztami tych działań obciążani będą użytkownicy szafek lub ich rodzice. Dlatego przy wydawaniu szafek i kluczyków, prosimy uczniów i rodziców o potwierdzenie odebrania kluczyka, zapoznanie się treścią regulaminu i akceptację jego postanowień.

Regulamin korzystania z szafek szkolnych w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Drzeżdżona w Redzie dostępny jest tutaj.

Wszystkim uczniom życzymy wygodnego i bezpiecznego korzystania z nowych szafek.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.