Pierwsze tegoroczne pływanie w Rewie w ramach zajęć edukacji żeglarskiej

W środę 23 maja 2018 roku po raz pierwszy w tym roku wyruszyliśmy po lekcjach do Rewy na praktyczne zajęcia edukacji żeglarskiej. Punktualnie o 16.00 dotarliśmy autokarem do Yacht Clubu w Rewie, gdzie przywitał nas gospodarz i trener – Janusz Frąckowiak. Po przeprowadzeniu odprawy sterników zostaliśmy podzieleni przez naszego trenera na małe załogi i wraz z naszymi sternikami udaliśmy się po żagle i kamizelki. Zaopatrzeni w kamizelki, koła ratunkowe, pagaje, żagle i liny ruszyliśmy do naszych łodzi, gdzie wykonując zadania wskazane przez sterników wspólnie postawiliśmy żagle i przygotowaliśmy łodzie klasy Puck do żeglugi. Pomogliśmy sobie nawzajem wypchnąć łodzie z plaży na wodę i rozpoczęliśmy nasze pierwsze w tym roku pływanie po Zatoce Puckiej. Przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie – przy delikatnym wietrze, akuratnej fali i w promieniach zachodzącego słońca spokojnie pływaliśmy pomiędzy przystanią w Rewie, Rzucewem i Rewskim Szperkiem, podziwiając błyszczące w słońcu fale i otaczającą nas przyrodę. Bardziej odważni uczniowie, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w zajęciach żeglarskich, już dzisiaj podczas pierwszego pływania w tym sezonie zasiedli za sterami i z powodzeniem prowadzili swoje łodzie. Także nasz nauczyciel wychowania fizycznego – Pan Łukasz Jurga na dobre zajął miejsce za sterami białej trójki. Po dwóch godzinach udanych zajęć, przy słabnącym na wieczór wietrze, zapadła decyzja o powrocie do przystani. Tam wciągnęliśmy łodzie na plaże i uprzątnęliśmy żagle i liny. Po zdaniu sprzętu i kamizelek do klubu, wspólnie z naszymi sternikami udaliśmy się na ciepły klubowy posiłek, który był okazją do śmiechów i krótkiego omówienia pływania. Po zaspokojeniu głodu, pożegnaliśmy się z trenerem Januszem, pracownikami klubu i grupą sterników, dziękując za pierwsze zajęcia w Yacht Clubie Rewa. Na koniec odszukaliśmy nasz autokar i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły w Redzie.

Wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w pierwszym pływaniu gratulujemy postępów w nauce żeglarstwa i życzymy kolejnych owocnych zajęć, które są także chwilami relaksu i oderwaniem od codziennych obowiązków.  Kolejne zajęcia żeglarskie w kolejne środy, a na koniec roku szkolnego nasze Drugie Szkolne Regaty. Zapraszamy chętnych do udziału w zajęciach i regatach.

Relacja fotograficzna z pierwszego pływania dostępna jest tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.