Pomoc dla podopiecznych Polskiej Akcji Humanitarnej

W naszej szkole w dniach od 7.05.2018r. do 11.05.2018r. będą do nabycia bransoletki oraz ołówki-cegiełki w cenie 5zł sztuka. Kupując bransoletkę/ołówek przyłączasz się do akcji „Świat bez głodu” oraz „Akcja Edukacja/Syria” prowadzonych pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. Pieniądze ze sprzedaży bransoletek i ołówków pozwolą zapewnić transport do szkół dzieciom z dystryktu Antakya w Turcji oraz dzieciom przebywających tam uchodźców i uchodźczyń syryjskich (200 dzieci w wieku 5-18), a także  na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców i mieszkanek Irackiego Kurdystanu.

Zbieranie pieniędzy na akcje humanitarne poprzez sprzedaż bransoletek jest pomysłem zapożyczonym z Zachodu. Po raz pierwszy wcielił go w życie kolarz Lance Armstrong, siedmiokrotny zwycięzca Tour de France. Sam chory niegdyś na raka, założył fundację zbierającą pieniądze na leczenie nowotworów m.in. poprzez sprzedaż żółtych bransoletek z napisem „Livestrong”. Pomysł podchwycili inni. W trakcie koncertu Live Aid na rzecz pomocy głodującym w Afryce sprzedawano białe. Teraz pomysł na gruncie polskim wciela w życie PAH.

Zachęcamy do udziału w akcji, nie bądź obojętny na los drugiego człowieka.

Zespół SU

Autor: Magdalena Chmura

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.