Konkurs matematyczny dla klas trzecich „Sprawnie liczę”

W dniach 12 i 26 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje XI Miejskiego Konkursu Matematycznego dla klas trzecich „Sprawnie liczę”. Do II etapu konkursu przystąpiło dziesięcioro uczniów. Uczestnicy konkursu wykazali się umiejętnością sprawnego liczenia w zakresie czterech działań matematycznych: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Uczniowie również wykazali się  znajomością i umiejętnością stosowania własności działań na liczbach: kolejność wykonywania działań, rozdzielność mnożenia względem dodawania, przemienność i łączność dodawania oraz mnożenia.

Najlepszymi matematykami zostali:

 – Marek Ryszewski z klasy III B,

 – Szymon Cichoń z klasy III A,

 – Adrian Uścio z klasy III A.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a Markowi, Szymonowi i Adrianowi życzymy powodzenia w Miejskim Konkursie Matematycznym, który odbędzie się 10 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Redzie.

Tekst: Joanna Soitz

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.