Zapowiedź modernizacji dwóch przejść dla pieszych koło naszej szkoły

W marcowym Miejskim Biuletynie Informacyjnym REDA na stronie 2 opublikowana została informacja o modernizacji dwóch przejść dla pieszych w ulicy Rekowskiej w Redzie, która ma na celu poprawienie warunków bezpieczeństwa dla naszych uczniów w drodze do szkoły. Zadanie zrealizowane zostanie dzięki uzyskanemu przez Miasto Reda dofinansowaniu z programu „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Przypominamy tutaj, że to własnie nasza szkoła wytypowała dwa przejścia dla pieszych w ulicy Rekowskiej do zgłoszenia w tym programie.

Władze Miasta Redy dodatkowo oprócz zawnioskowanego wyniesienia i oznakowania przejścia dla pieszych zapowiadają dodatkowo nowoczesne, ledowe doświetlenie przejść dla pieszych. Oświetlenia takie są bardzo dobrym elementem infrastruktury drogowej poprawiającej bezpieczeństwo pieszych szczególnie w okresie jesiennym i zimowym, gdy wcześnie zapadający zmrok stwarza dodatkowe zagrożenie niedostrzeżenia przechodniów wkraczających na przejście.

Z niecierpliwością oczekujemy na realizację zapowiadanego zadania i jesteśmy przekonani że już w kolejnym roku szkolnym 2018/2019 służyć będzie naszym uczniom.

Miejski Biuletyn Informacyjny Reda dostępny jest tutaj.

Zapowiedź modernizacji dwóch przejść dla pieszych opublikowana w Twojej Telewizji Morskiej w dniu 28 marca 2018 roku dostępna jest tutaj.

O wniosku na poprawę bezpieczeństwa na przejściach przez ulicę Rekowską informowaliśmy wcześniej w następujących wpisach:

 

 

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.