Wycieczka do Centrum Hewelianum i na stadion Energa w Gdańsku

8 marca 2018 r. uczniowie klasy 5, 6 i 7 pojechali na wycieczkę do Gdańska. Zwiedzili interaktywną wystawę ” Dookoła Świata” w Centrum Hewelianum. Pośród wielu ciekawych stanowisk największą atrakcją okazał się symulator huraganu, gdzie wiatr osiągał prędkość do 130 km/godz. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Od Galaktyki po baterię”. Z zainteresowaniem wysłuchali wielu ciekawostek dotyczących Galaktyki, planet, gwiazdozbiorów. Utrwalili wiedzę o anatomii człowieka oraz mieli okazję obejrzeć pod mikroskopem budowę mrówki i pantofelka. Z Centrum Hewelianum udaliśmy się na Gdański stadion Energa. Byliśmy pod wrażeniem ogromu obiektu. Tutaj pod opieką przewodnika zwiedziliśmy wszystkie ogólnie niedostępne miejsca: szatnie piłkarzy, salę konferencyjną, strefę VIP. Wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o budowie stadionu, organizacji imprez oraz o piłkarzach. Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń i w dobrych humorach.
autor: Katarzyna Toruńczak

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.