W świetlicy pamiętamy o kotach, zimujących ptakach i czekamy na wiosnę

17 lutego przypadał Światowy Dzień Kota, dlatego w świetlicy szkolnej zorganizowane zostały różne „kocie zabawy”. Czytane były ciekawostki dotyczące kociego gatunku. Dzieci dowiedziały się, że mleko nie jest najlepszym poczęstunkiem dla tych zwierzaków. Szkoda, że kociakom nie idzie ono na zdrowie, bo chętnie byśmy się nim podzielili. Wykonaliśmy portrety tych zwierząt.

Na kolejnych zajęciach rozmawialiśmy o ptakach zimujących w Polsce przede wszystkim o tym jak zapewnić im przetrwanie w czasie zimy. Wiele ciekawych informacji dowiedzieliśmy się o gilu i jemiołuszce. Wykonaliśmy dekorację na ścianę z drewnianego patyka, sznurka i kolorowych piórek. Dziewczynki zaproponowały grupie, aby stworzyć kolorowe fantazyjne bransoletki- z muliny.

Jak wiadomo dzieci uwielbiają malować farbami nie tylko na papierze. W sposób ciekawy wykorzystaliśmy folię spożywczą i na jej powierzchni namalowaliśmy pory roku. Chłopcy namalowali zimę a dziewczynki wiosnę.

Autor: Magdalena Chmura

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.