Modernizacja przejść dla pieszych w sąsiedztwie naszej szkoły otrzymała dofinansowanie z programu „Bezpieczna droga do szkoły”

W 2018 roku zmodernizowane zostaną dwa przejścia dla pieszych w ulicy Rekowskiej w obrębie dojść z ulic Długiej i Podleśnej. Oprócz przebudowy przejść wykonane zostanie odblaskowe oznakowanie pionowe i poziome informujące kierowców o sąsiedztwie szkoły i konieczności zachowania szczególnej uwagi na przejściach prowadzących do szkoły. Wniosek na poprawę bezpieczeństwa w obrębie Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie w sierpniu został złożony przez Miasto Redę do programu „Bezpieczna droga do szkoły” z inicjatywy naszej szkoły. W miesiącu grudniu Fundacja Orlen – Dar Serca ogłosiła wyniki konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”, w których czytamy, że nasz wniosek uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 32 tys. złotych.

Ciesząc się z uzyskanego dofinansowania liczymy na sprawną realizację zadania, która poprawi bezpieczeństwo naszych uczniów w codziennej drodze do szkoły.

Zobacz wycinek prasowy Express Powiatu Wejherowskiego z dnia 15 grudnia 2017 roku

Link do informacji o konkursie Bezpieczna Droga do Szkoły

Link do informacji o wynikach konkursu Bezpieczna Droga do Szkoły

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.