Świetlica w świątecznym klimacie

W naszej świetlicy szkolnej uczniowie wykonali ozdoby świąteczne na kiermasz mikołajkowy ,,Dlaczego świętujemy rodzinnie?” Dzięki tej wyjątkowej prezentacji, uczniowie dowiedzieli się, co tak naprawdę stoi za tradycjami świątecznymi. Korzystając z kart pracy uczniowie wskazali, czym różni się czas świąteczny od czasu codziennego. Pracując w grupach, wyłonili najbardziej charakterystyczne świąteczne zapachy, smaki i odgłosy. Z kolei film przybliżył kilka tradycji Bożonarodzeniowych, które przedstawiła pani etnograf Małgorzata Oleszkiewicz. Na koniec lekcji uczniowie  wykonali świąteczny łańcuch, który wspólnie zawiesili  na choinkę. Przystąpiliśmy do konkursu, który zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr. 8 w Wejherowie na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Prace wykonały uczennice naszej szkoły tj. Marta Ryszewska, Antonina Puchowska oraz Weronika Wrońska.
Autor: Magdalena Chmura

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.