Międzyszkolny Konkurs Języka i Kultury Kaszubskiej

28 listopada w sali gimnastycznej uczniowie powiatu wejherowskiego wykazywali się swoją wiedzą o języku i kulturze kaszubskiej. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z SP nr 2 w Redzie, SP w Górze oraz z naszej szkoły. W jury zasiedli znamienici działacze regionalni: pan Jan Kreft, pani Danuta Bieńkowska i pani Regina Labuda, a także nauczyciele języka kaszubskiego: pani Magdalena Płotka-Garstka i pani Anna Jankowska. Młodzi Kaszubi musieli m.in. wykazać się znajomością popularnych piosenek kaszubskich, ułożyć po kolei kaszubskie nuty, poukładać puzzle z wizerunkiem naszego patrona Jana Drzeżdżona, rozpoznać z podpowiedzi znanych Kaszubów i uzupełnić kaszubskie nazwy dni i miesięcy w kalendarzu. Najlepsi okazali się reprezentanci szkoły w Górze, za nimi szkoła nr 2 w Redzie, zaś trzecią lokatę zajęło SP nr 5 w Redzie. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy nieustawania w dalszym poznawaniu kultury i historii naszego regionu.

Autor: Iwona Tusk

Zdjęcia zobacz tutaj

Film zobacz tutaj

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.