Wycieczka do Szymbarka

13 listopada 2017 roku grupa dzieci uczęszczających na zajęcia kaszubskie pojechała na wycieczkę do Centrum Edukacji i Promocji Regionu do Szymbarka. Tam dzieci zwiedzały liczne atrakcje obiektu, czyli Dom Sybiraka, rekonstrukcję łagru, lokomotywę radziecką, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, kościółek św. Rafała, bunkier Gryfa Pomorskiego czy Dom powstańca polskiego z Adampola. Nie zabrakło oczywiście Stołu Noblisty, Najdłuższej Deski Świata czy największego koncertującego fortepianu świata. Najbardziej ekscytujące było zwiedzanie słynnego domu do góry nogami. Oprócz zwiedzania uczniowie samodzielnie formowali i ozdabiali bochenki podczas warsztatów wypieku chleba. Pod koniec wycieczki każdy musiał rozpoznać swój bochenek, a jak wynikło z późniejszych relacji, szymbarski chleb bardzo zasmakował w domach naszych turystów.

Autor: Iwona Tusk

Zdjęcia zobacz tutaj

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.