PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

31 października uczniowie klasy IV a i IV b udali się cmentarz przy ulicy Gdańskiej w Redzie, by w przeddzień Święta Zmarłych uporządkować zaniedbane groby i  zapalić na nich znicze. Uczniowie przystanęli także przy tablicy upamiętniającej żołnierzy poległych na początku II wojny światowej, by posłuchać opowiadania o losach pomordowanych w czasie wojny Polaków i o tym, że do dziś nie wiadomo, gdzie duża część z nich ma swoje groby. Ciekawostką było przetłumaczenie niemieckich napisów z grobu pochodzącego z początków XX wieku. Klasy czwarte dowiedziały się, skąd na Pomorzu wzięło się tyle niemieckich mogił.

Monika Stanek i Iwona Tusk

zobacz zdjęcia

 

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.