Pierwsze Szkolne Regaty w Rewie

W sobotę 17 czerwca w Rewie rozegrane zostały Pierwsze Szkolne Regaty Klasy Puck, zorganizowane przez Yacht Club Rewa i Szkołę Podstawową nr 5 w Redzie, w ramach zajęć edukacji żeglarskiej „REDZKA PIĄTKA PŁYWA NA PIĄTKĘ – ŻEGLARSTWO NASZĄ PASJĄ I KUŹNIĄ CHARAKTERU”. Zajęcia te uzyskały dofinansowanie z Miasta Redy w trakcie konkursu dla stowarzyszeń realizujących zadania publiczne na rzecz mieszkańców. Zgodnie z przyjętym programem od godziny 9.00 ustalono skład załóg i przygotowano łodzie do startu. O godz. 10.00 nastąpiło oficjalne otwarcie regat, podczas którego swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni Goście – Burmistrz Miasta Redy Pan Krzysztof Krzemiński i Pełnomocnik Burmistrza ds. Oświaty i Spraw Społecznych Pani Teresa Kania. Po zwodowaniu naszych żaglówek w powolnym tempie przy bardzo słabym wietrze udaliśmy się na linię startu. Na łodzi obserwatora z nr 11, w pierwszej części regat towarzyszyli nam Pan Burmistrz Krzysztof Krzemiński wraz z Panią Pełnomocnik Teresą Kanią. W trakcie rozegranych dzisiaj regat pogoda pokazywała swoje najróżniejsze oblicza. Od bezwietrznej, słonecznej ciszy, poprzez słabą mżawkę aż po ulewny deszcz i podwiewający pod chmury zmienny wiatr. W tych dosyć trudnych warunkach rozegrane zostały nasze pierwsze regaty, podczas których załogi musiały wykazać się wszechstronną wiedzą nabytą podczas wcześniejszych zajęć. Po zakończeniu biegów wróciliśmy na brzeg i po uprzątnięciu żagli dosyć zmarznięci wróciliśmy do klubowego namiotu, gdzie czekał już na nas ciepły bigos. Po ciepłym poczęstunku, gdy sędziowie zakończyli podliczanie wyników,  nastąpiło oficjalne podanie wyników regat. I tak w naszych Pierwszych Szkolnych Regatach ścigało się dziesięć żaglówek klasy Puck oraz dodatkowo jedna uczestniczyła w charakterze obserwatora z naszymi Gośćmi. Pan Janusz Frąckowiak pełniący dzisiaj obowiązki Sędziego Regat podawał lokaty poszczególnych załóg, natomiast dyplomy i drobne upominki wręczali Pan Burmistrz Krzysztof Krzemiński, Pani Pełnomocnik Teresa Kania oraz Pani Dyrektor Anna Milewska. Załogi nagradzane były od miejsca dziesiątego do pierwszego. I tak w najszybszej trójce znaleźli się – na miejscu trzecim na łodzi numer 06: Bartosz Skelnik, Renata Mejer, Małgorzata Kloka i Marta Szwichtenberg. Miejsce drugie na łodzi numer 08 zdobyli: Michał Ceklarz, Krzysztof Leszczyński, Daria Magrian i Aleksander Gehrmann. Zwycięzcą Pierwszych Szkolnych Regat w Rewie została drużyna na łodzi numer 05 w składzie: Kacper Grzelak, Danuta Kloka, Maja Kreft i Michał Gruba.

Podsumowując Pierwsze Regaty Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie, zauważyć można, że zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy wyścigów, którzy w trudnych warunkach pogodowych musieli wykazać się wytrwałością, by pokonać przeciwności natury – niemal bezwietrzną pogodę przeplatającą się z przenikliwym deszczem. Wszystkie załogi pomimo takich przeciwności ukończyły biegi i zachowały zasady czystej sportowej rywalizacji. Uczestnicy rywalizacji w ramach naszego projektu „REDZKA PIĄTKA PŁYWA NA PIĄTKĘ – ŻEGLARSTWO NASZĄ PASJĄ I KUŹNIĄ CHARAKTERU” właśnie w dniu dzisiejszym, wykazali się prawdziwą pasją i niezłomnym charakterem. Wszystkim uczestnikom gratulujemy czystej sportowej rywalizacji i wytrwałości, a przede wszystkim cieszymy się z nabytych umiejętności żeglarskich i zaszczepienia w naszych uczniach i pracownikach szkoły żeglarskiego ducha.

Kolejne już ostatnie zajęcia na wodzie odbędą się w poniedziałek 26 czerwca. Wyjazd autokarem o godzinie 15.00 spod naszej szkoły. Rozpoczęcie zajęć żeglarskich w Rewie o godzinie 16.00. Namawiamy wszystkich chętnych do wyjazdu razem z nami na spokojne, już wakacyjne pływanie.

Relacja fotograficzna dostępna tutaj

Fragmenty zapisu video  dostępne tutaj

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.