FitPark w Piątce łączy pokolenia

Z wielkim zadowoleniem informujemy, że wniosek „FitPark w Piątce łączy pokolenia” został zatwierdzony do udziału w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego Miasta Redy. Do konkursu zgłoszonych zostało 19 wniosków z czego 10 zostało zatwierdzonych i na jeden z tych wniosków mieszkańcy Redy mogą oddawać swój głos w terminie od 5 do 15 maja 2017 roku. Tutaj podkreślamy bardzo ważną informację: każdy mieszkaniec Redy może oddać tylko jeden ważny głos na jeden projekt! Wszystkich oczywiście namawiamy do oddania swojego głosu na Projekt nr 4: „FitPark w Piątce łączy pokolenia”.

Projekt zakłada wykonanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej wyposażonej w urządzenia do ćwiczeń poszczególnych części ciała. W skład siłowni wchodzić będą: wahadło (surfer), twister, biegacz, prasa nożna, orbitek, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, koła tai chi małe i wielkie, wioślarz, jeździec, motyl, ławeczka z pedałami. Zakres projektu obejmuje także modernizację oświetlenia zewnętrznego i szkolnego systemu monitoringu.

Zestaw siłowni wykorzystywany będzie przez uczniów w czasie zajęć szkolnych, o po zajęciach dostępny będzie dla wszystkich mieszkańców. FitPark obejmować będzie nowy zestaw urządzeń rekreacyjno – sportowych do aktywnej rekreacji w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Siłownia stanowić będzie ogólnodostępną i bezpłatną ofertę dla dzieci szkolnych, młodzieży, osób dorosłych a w szczególności dla seniorów. Strefa dawać będzie możliwość łączenia aktywności fizycznej z radością przebywania na świeżym powietrzu w przepięknym leśnym środowisku otaczającym szkołę. Profesjonalne urządzenia fitness poprzez różny stopień trudności wykonywanych ćwiczeń dawać będą możliwość aktywnego wypoczynku zarówno amatorom jak i osobom bardziej wysportowanym. Wielofunkcyjna strefa siłowni zewnętrznych oferować będzie różnorodność treningu, od ogólnorozwojowego po coraz popularniejszy trening kardio. Dodatkowo FitPark w Piątce to będzie świetne miejsce nie tylko na aktywność fizyczną, ale również na integrację lokalnej społeczności mieszkańców osiedla Rekowo w Redzie.

Więcej informacji o sposobie głosowania w Budżecie Obywatelskim na stronie Miasta Redy dostępne tutaj.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.