Wycieczka z języka kaszubskiego do Gniewu

Dzieci i młodzież uczęszczające na lekcje języka kaszubskiego odbyła dwudniową, autokarową wycieczkę, podczas której przebywała na zamku w Gniewie. Uczniowie wraz z nauczycielką języka kaszubskiego – Katarzyną Kankowską-Filipiak swoją podróż do Gniewu rozpoczęli 27 marca o godz. 9.oo. Po przyjeździe na miejsce wszyscy zakwaterowali się w zamkowych pokojach, a następnie wybrali się na spacer po Gniewie – spotykając po drodze ciekawe rzeźby, figury, napisy, itd. Po spacerze uczniowie wraz z nauczycielką udali się do restauracji na obiad, a następnie udali się na warsztaty rzemieślnicze, gdzie podejmowane były kwestie dotyczące: drukarstwa, tkactwa, mincarstwa. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli możliwość czynnego wzięcia w nich udziału poprzez drukowanie stron książki, wybijanie monet czy strzelanie z kuszy lub z łuku. Kolejnymi punktami wycieczki to: zwiedzanie mrocznych stron zamku – sali tortur, pokaz multimedialny „Wakacje z duchami”, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz spacer z lampionami po zamku. Po tylu emocjach uczniowie udali się do swoich pokoi, gdzie spokojnie spędzili noc. Następnego dnia rano (28 marca) udali się na śniadanie, następnie zakupili pamiątki i wybrali się w podróż do Pelplina, gdzie zatrzymali się przy pelplińskiej Katedrze. Wycieczka zakończyła się o godzinie 13.oo – 28 marca.

Tekst: K. Kankowska-Filipiak

Zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.