SUKCES SPORTOWY ZAWODNIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5

      Po bardzo dobrych listopadowych występach w drużynowym badmintonie (III miejsce w powiecie) przyszła pora na prawdziwy sukces sportowy, jakim niewątpliwie jest zwycięstwo ucznia naszej szkoły Wojtka Iwasiuty (klasa IV, wychowawczyni Anna Żornaczuk) w Mistrzostwach Powiatu Wejherowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 05.04.2017r. na obiektach redzkiego MOSiR. Na blisko 60 zawodników z rocznika 2006, którzy reprezentowali szkoły z całego powiatu, na dystansie 750m to właśnie Wojtek okazał się najlepszy. Bardzo dobrze obrana taktyka biegu, wyjście na prowadzenie w połowie dystansu oraz ciężka walka o pierwszą lokatę do ostatnich metrów z zawodnikiem z Bojana zaowocowały zwycięstwem. Trener Arek nie krył ogromnego zadowolenia z postawy swojego podopiecznego.

      Organizatorem zawodów był PZPOW oraz MOSiR Reda. Pamiątkowe medale wręczył dyrektor PZPOW oraz radny miasta Reda pan Andrzej Byczkowski oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.

      25.04.2017r. (wtorek) w Człuchowie Wojtek będzie reprezentował powiat, miasto oraz naszą szkołę w Finale Wojewódzkim! Już dawno nie mieliśmy swojego reprezentanta na takim prestiżowym szczeblu zawodów. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Tekst: Arkadiusz Janor

                                                                                  zobacz zdjęcia

Może i to Cię zainteresuje...

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.