Królewny i królewicze z Rekowa na zamku w Gniewie

W dniach 27-28 marca uczniowie klasy V z wychowawczynią Panią Renatą Mejer  przebywali na zamku w Gniewie. Wyjazd nastąpił o godzinie 9 :00. Jazda autokarem okazała się początkiem wielkiej przygody. Czas umilał nam śpiew, okazało się ,że jest wśród nas wielu wokalistów.  Przeboje takie jak: „Mam tę moc” , czy „Oczy zielone” znali wszyscy. W dobrych humorach dojechaliśmy szczęśliwie na miejsce i od razu rozlokowaliśmy się w dormitoriach. Pospacerowaliśmy po okolicy i udaliśmy się na obiad do pięknej restauracji. Wszystko było pyszne i szybko zniknęło
z talerzy. Po posiłku czekał już na nas przewodnik w średniowiecznym stroju. Oprowadził nas po warsztatach rzemieślników: drukarskim, tkackim, mincerskim. Drukowaliśmy karty książki, utkaliśmy kawałek płótna i wybiliśmy monety. W nagrodę mogliśmy postrzelać z łuku i kuszy. Na tym zakończyły się przyjemności- z kolejnym „mrocznym” przewodnikiem ruszyliśmy do sali tortur. Niektórzy naprawdę byli przerażeni , szczególnie słuchając odgłosów zza ściany. Dalej było już tylko gorzej – grozy dopełnił pokaz multimedialny „Wakacje z duchami”. Chyba jesteśmy bardzo dzielni, bo po tych emocjach nie baliśmy się spacerować wieczorem po zamku z lampionami i zostać na noc, chociaż niektórzy widzieli ruszające się żyrandole. Miło wspominamy też wieczorne ognisko i pieczenie kiełbasek. Po tylu emocjach długo nie mogliśmy usnąć. Rano udaliśmy się na przepyszne śniadanie i kolejny raz odwiedziliśmy ZWIERZYNIEC. Kupiliśmy pamiątki i wyruszyliśmy do Pelplina, na chwilę zatrzymaliśmy się przy katedrze.  Długo będziemy wspominać te wyprawę, chyba jesteśmy stworzeni do życia w zamkowych luksusach, więc z pewnością tam jeszcze wrócimy. Wycieczkę zorganizowała Pani Renata Mejer

Tekst- Renata Mejer

zobacz zdjęcia

zdjęcia cz.II

 

 

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.