21 MARCA – DNIEM ZDROWIA W SZKOLE

W tym roku, pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy na sportowo, pod hasłem „Trzymaj formę”. Klasy IV – VI i I – III wzięły udział w sportowych turniejach, zorganizowanych na wesoło, pod czujnym okiem naszego pana od wychowania fizycznego – Arkadiusza Janora. Młodsi uczniowie z dużym zaangażowaniem i prawdziwym zacięciem sportowym przystępowali do kolejnych konkurencji. Starsze klasy, oprócz zręczności i szybkości musiały wykazać się znajomością przysłów o zdrowiu i zaprezentować grupowy okrzyk zagrzewający do walki. Ostatecznie w klasach IV – VI wygrali najstarsi uczniowie, a w klasach młodszych – IIb. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.  Wyróżnione też zostały uczennice, które wykonały najlepsze kolaże promujące aktywność sportową.

I miejsce – Natalia Dziedzic z kl. VI,

IIAgata Drewa z kl. V,

IIIMarysia Rosenkranz z kl. IV.

Tego samego dnia Rada Rodziców ogłosiła wyniki konkursu klasowego na najbardziej oryginalną Marzannę. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się wyjątkową kreatywnością, a przygotowane  Marzanny były niepowtarzalne i pomysłowe. I miejsce otrzymała kukła wykonana przez klasę I, pod opieką pani Lidii Groenwald. Po rozdaniu nagród i wykonaniu pamiątkowych zdjęć, uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli ze swoimi Marzannami w  kolorowy pochód, ulicami Redy.

Tekst: Barbara Kisiel

Zobacz zdjęcia

zobacz zdjęcia cz.II

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.