Mistrzostwa Redy w Halowej Indywidualnej Lekkoatletyce Szkół Podstawowych

W dniu 14.12.2016r. 15 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w Mistrzostwach Redy w Halowej Indywidualnej Lekkoatletyce. Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół nr 1.

Poziom lekkoatletyki w Redzie jest bardzo wysoki, zawodnicy z naszego miasta notują osiągnięcia w skali województwa oraz kraju, co również miało swoje przełożenie podczas środowych zmagań. Tym bardziej cieszy fakt, iż reprezentanci SP5 dwa razy znaleźli się na podium oraz uzyskali miejsca gwarantujące udział w Mistrzostwach Powiatu.  Największy sukces odniosła Julianna Billot (uczennica klasy IV), która zdobyła złoty medal w skoku w dal z miejsca (190cm), wygrywając z zawodniczkami starszymi (klasy V i VI). Srebrny medal w biegu na 30m powędrował do Macieja Leszczyńskiego z klasy VI (4,69s). Oprócz medalistów bardzo bliscy strefy medalowej byli również: Dawid Chmura – skok w dal z miejsca, Magdalena Kloka – pchnięcie piłką lekarską (klasa V) i Maciej Leszczyński – bieg na 600m. Cała trójka uplasowała się na 4 pozycji.

Podsumowując zawody można śmiało stwierdzić, iż pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. W sporcie wiadomo, iż liczy się wynik, lecz patrząc na sport dzieci, nie możemy zapominać o zaangażowaniu, chęci zdrowej rywalizacji oraz podnoszeniu swoich umiejętności.  Zawodnikom i zawodniczkom, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Powiatu serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za lutowe występy w Wejherowie.

Reprezentanci, którzy uzyskali awans do Mistrzostw Powiatu:

  1. Julianna Billot – skok w dal z miejsca – pierwsze miejsce
  2. Maciej Leszczyński – bieg na 30m – drugie miejsce
  3. Magda Kloka – pchnięcie piłką lekarską – czwarte miejsce
  4. Dawid Chmura – skok w dal z miejsca – czwarte miejsce
  5. Maciej Leszczyński – bieg na 600m – czwarte miejsce
  6. Maria Rosenkranz – bieg na 400m – szóste miejsce
  7. Wojtek Iwasiuta – bieg na 30m – szóste miejsce

Skład reprezentacji: Karolina Kobiella, Karolina Krawańska, Kinga Pawelczyk, Magda Kloka, Patrycja Tomeczkowska, Julia Specht, Marta Szwichtenberg, Maria Rosenkranz, Natalia Makurat, Julianna Billot, Maciej Leszczyński, Wojtek Iwasiuta, Jakub Czaja, Kamil Kreft, Dawid Chmura.

Opiekun: Arkadiusz Janor

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/YLMrw8b9uWEEVuy96

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.