III A w Muzeum Ziemi Puckiej

Dnia 8 grudnia klasa III A wraz z wychowawczynią Bogusławą Paszowską ponownie wybrali się do Muzeum Ziemi Puckiej w Pucku. Tym razem nie było to spotkanie ze sztuką kaszubską, lecz z odległą krainą wiecznej zmarzliny, jaką jest Jakucja. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną, która przybliżyła historię tej krainy, trudy życia ludzi i zwierząt, a także sztukę, jaka tam powstaje. Największą atrakcją było spotkanie z Iriną Mekumianową, artystką współczesnej sztuki Jakucji, która najpierw pokazała swoje grafiki wyeksponowane w muzeum, a potem przeprowadziła zajęcia plastyczne. Dzieci pod bacznym okiem wykonywały piękne maski jakuckie, północne kartki świąteczne i oczywiście wycinały i malowały renifery. Praca aż tętniła, czas mijał pracowicie w miłej atmosferze, lecz za szybko. Nikt nie chciał wracać do szkoły. Wszyscy byli zadowoleni z zajęć i obiecali tam powrócić.

Bogusława Paszowska

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/6Q2dCwNSEnRpVDoaA

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.