„Baśnie braci Grimm”

Dnia 23.11.2016r. uczniowie klasy I, II „A” i II „B” wraz z wychowawcami wybrali się do Gdyni na spektakl pt. „Baśnie braci Grimm”, który wystawił Teatr Współczesny z Krakowa.

            „Baśnie braci Grimm” to opowieści, które po przeczytaniu, na zawsze pozostają w naszej pamięci. Oparte na folklorze opowiadania, kryją w sobie wiele mądrości ludowych. Ukazują zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra.

            Głównym bohaterem przedstawienia był chłopiec o imieniu Tomek, który był bardzo samotny, gdyż nie miał zbyt wielu przyjaciół. Chłopiec nie miał z kim spędzać swój wolny czas, dlatego otrzymał od babci prezent, jakim była książka z baśniami. Tak o to Tomek zabrał dzieci do baśniowej krainy. Dzieci podróżowały razem z najsłynniejszymi bohaterami, z którymi niestraszne były żadne przygody. Królewna Śnieżka poznała wielu nowych przyjaciół, dzielny Jaś i Małgosia zmierzyli się ze sztuczkami przebiegłej wiedźmy, Czerwony Kapturek próbował przechytrzyć złego wilka, a niesforna Królewna wywiązała się z danej obietnicy, dzięki czemu zdjęła zaklęcie z Królewicza.

            Profesjonalna gra aktorów, piękne stroje, kolorowa scenografia, wspaniała aranżacja piosenek, a przede wszystkim treść – sprawiły, że przedstawienie zafascynowało dzieci i na długo pozostanie w ich pamięci.

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.