Promocja zdrowia w SP nr 5 w roku szkolnym 2016/2017

„Trzymaj formę” to program realizowany w ramach promocji zdrowia w SP nr 5 w bieżącym roku szkolnym. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety i aktywności fizycznej oraz kształtowanie postaw i zachowań sprzyjających zdrowiu. Uczestnikami programu są uczniowie klasy VI i V, pozostałe klasy będą realizowały wybrane elementy programu. Najważniejsze zadania zaplanowane na bieżący rok szkolny to: organizacja dnia zdrowego śniadania- 8 listopada 2016r, wprowadzenie 1 dnia w tygodniu bez słodyczy, kontynuacja programów „szklanka mleka” oraz „ owoce i warzywa w szkole”, prowadzenie zajęć ZUMBY w poniedziałki na długiej przerwie, zorganizowanie maratonu dla chętnych uczniów. Poza tym odbędą się różnorodne warsztaty w klasach, konkursy indywidualne i grupowe, wystawy prac dzieci, gazetki tematyczne. Zaplanowaliśmy też coś dla rodziców i nauczycieli – wspólną akcję „chwyć za kijki”. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować wszystkie zaplanowane działania. Liczymy na pomoc i wsparcie ze strony rodziców.

Tekst: Barbara Kisiel

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.