Akademia Filmowa Multikina- udział uczniów klasy V

W dniu 20 października uczniowie klasy V wraz z wychowawcą  panią Renata Mejer brali udziałw zajęciach Akademii Filmowej Multikina. W ramach projektu dzieci  uczestniczyły w lekcjiz zakresu edukacji czytelniczej i medialnej oraz obejrzały najnowszą ekranizację powieści Rudyarda Kiplinga pt.: „Księga dżungli” w reżyserii  Jona Favreau.   W czasie zajęć poruszono miedzy innymi następującą tematykę:

  • Czy prawo dżungli to bezprawie?
  •  O surowych zasadach w królestwie zwierząt.
  •  Symbioza, antagonizm, pasożytnictwo – zależności w świecie zwierząt jako symbol relacji międzyludzkich.
  •  Owczy pęd, krecia robota i małpie figle – czy kodeks Matki Natury to naprawdę prawo dżungli?
  • Czym się różni człowiek od innych zwierząt? Wstęp do ewolucji i systematyki ssaków.
  •  Rola człowieka w ochronie przyrody.
  •  O zwierzętach bez zwierząt: efekty specjalne w pogoni za hiperrealizmem.

 

Uczniowie wzięli udział w krótkim quizie czytelniczym , dotyczącym znajomości książki. Dawid Chmura w nagrodę otrzymał piękne wydanie powieści . Jak zwykle towarzyszyli nam tez rodzice uczniów. Serdecznie dziękujemy za pomoc w opiece nad uczniami paniom: Iwonie Bigott i Krystynie Kreft.

Link do zdjęć:  https://goo.gl/photos/PTVqYp5hzrNJCGd96

Tekst: Renata Mejer

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.