Wizyta klasy IIIA w Muzeum Ziemi Puckiej

20 X nasza klasa była w Muzeum Ziemi Puckiej na lekcji muzealnej pt. „Jak to w szkole było?” Obejrzeliśmy eksponaty muzeum, ale przede wszystkim przenieśliśmy się do świata tornistrów, fartuszków, kałamarzy, oślich ławek, czyli do szkolnego świata naszych dziadków i naszej pani. Obejrzeliśmy dawne przybory szkolne, poznaliśmy kilka kar, jakie były stosowane wobec uczniów za złą naukę lub niewłaściwe zachowanie. Jedną z nich wypróbowaliśmy. Klęczenie na grochu nawet nam się podobało. Największą atrakcją było pisanie gęsim piórem i atramentem. Wszyscy siedzieli w starych drewnianych ławkach i pracowali w skupieniu.
Wycieczka bardzo nam się podobała, ale zdecydowanie wolimy naszą szkołę.

Uczniowie klasy III A

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/xkSaxqjwrG93yaeP6

 

Może i to Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.